Юлія Тимошенко: Війна на Сході України – це світова проблема

25 жовтня 2018 року лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко виступила на 20-му щорічному  Форумі з питань внутрішньої та глобальної безпеки, який проводить міжнародна організація Crans Montana Forum у місті Женева (Швейцарія).

Промова Юлії Тимошенко:

            Війна на Сході України – це глобальна проблема, яка зачіпає весь світ. Говорила про це сьогодні у своєму виступі у Женеві на 20-му Crans Montana Forum – Форумі з питань внутрішньої та глобальної безпеки.

            11 листопада у цілому світі відзначатимуть 100-річчя завершення Першої світової війни, яка тривала 4 роки 3 місяці і 14 днів. Про події та уроки Першої світової говоритимуть на найвищому рівні. Це, безумовно, правильно і важливо. Але мало хто знає, що війна на Сході України разом з анексією Криму триває вже довше, ніж Перша світова – понад 4 роки і 8 місяців. Про неї говорять дедалі менше. За час цієї неоголошеної війни Росії проти нашої держави вбито понад 10 тисяч людей, зокрема 147 дітей; майже          30 тисяч поранених, зокрема 300 дітей; щонайменше 1300 людей вважаються зниклими безвісті; майже 2 млн. українців є вимушеними переселенцями.

            Україна стала найбільш «замінованою» країною світу, зруйновано сотні шкіл, дитячих садочків, лікарень, окупована територія України є більшою, ніж площа всієї Швейцарії, понад 400 км державного кордону не контролюється урядом. І все це відбувається в Європі. Відбувається у 21-му столітті. Відбувається після закінчення Холодної війни. Я закликала світову спільноту, обговорюючи історію та події минулого, не закривати очі на події сьогодення.

            Події у Криму та на Сході України і відповідь на них міжнародного співтовариства є і буде одним з ключових індикаторів здатності або нездатності існуючих безпекових механізмів та інституцій пройти стрес-тест. Війна, яка триває останні чотири роки, показала, що нам складно самим протистояти агресії Росії. РФ повинна прийняти той факт, що СРСР більше не існує, існують нові незалежні держави, які мають право на цю незалежність і суверенітет. А Україна виборола своє право на членство в НАТО і ЄС. Більшість українців бачать своє майбутнє саме там.

            Сподіваюся, що глави держав та урядів, міністри, парламентарі, представники міжнародних організацій, провідні політики країн світу та експерти, які зібралися у Женеві на безпековому форумі, не лише почули мої слова, а і сприйняли їх належним чином.

Довідково:

25-27 жовтня Юлія Тимошенко та заступник Голови партії «Батьківщина», голова парламентського Комітету з прав людини Григорій Немиря беруть участь у безпековому Форумі Crans Montana.

Crans Montana Forum, значення та престиж якого були доведені з часу заснування цієї міжнародної організації у 1986 році, тісно співпрацює з ООН, ЮНЕСКО, ЄС та іншими інституціями задля забезпечення стабільності, безпеки та поваги до прав людини у світі. На Форумі, де обговорюються виклики сьогодення у галузі безпеки та загрози для сучасного світового порядку, зібралися глави держав та урядів, міністри, парламентарі, представники міжнародних організацій, провідні політики країн світу та експерти.

 Важливо!

 У вівторок, 30 жовтня, у НСК «Олімпійський» відбудеться Національний форум «Нова стратегія миру та безпеки», на якому Юлія Тимошенко презентує стратегію перемоги у війні, повернення та реінтеграції окупованих територій, а також представить концепцію зовнішньої безпеки України.

 Початок заходу об 11:00.

 Місце проведення – м. Київ, вул. Велика Васильківська, 55 (НСК «Олімпійський»).

 

Коментувати на Facebook

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Навігація по публікаціях